Nasterea

Sarcina

Postata de mariaana28 cu 9 ani in urma.

Buna seara! Ma aflu la prima nastere si am mari emotii, am teama si va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns/ cateva informatii. Sunt insarcinata in saptamana a 32-a de sarcina, insa pana acum eu nu am medicul meu care sa ma asiste la nastere. Medicul care ar putea face lucrul acesta este medicul meu ginecolog care se afla la o clinica privata, intrucat eu acolo merg pt consultatii, ecografii etc. Problema ar fi urmatoarea.. eu doresc sa nasc la Spitalul Judetean si nu la clinica aceea privata, pt. ca nu dispun de banii necesari. Ce este de facut? Este bine si normal ca acum, in ultimul ceas sa imi caut un medic la Judetean sau cum sa procedez? Si cum il voi gasi? Cu cine trebuie sa vorbesc? Multumesc frumos !

Raspunsuri (1)

crina

acum 9 ani

Buna, poti vorbi cu medicul tau si sa-i explici ca nu dispui de bani pentru a naste la clinica privata si sa te ajute sa cauti un medic din spitalul judetean. Mai exista si varianta sa nasti la clinica privata si sa-ti deconteze CAS toate cheltuielile.