Nasterea vaginala dupa cezariana (NVDC)

Sarcina

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Am suportat o operatie cezariana in urma cu citeva saptamini,in urma careia mi-a decedat fetita,motivul fiind neacordarea ajutorului medicilor la timpul potrivit,mie incepindu-mi-se hemoragie.As dori sa-mi raspundeti peste cit timp putem sa ne gindim la conceperea unui bebelus?

Raspunsuri (3)

acum 16 ani

buna seara,
E cumplit ceea ce ti s-a intamplat! Imi dau seama ca in acest moment iti doresti cu disperare un bebelus, dar din cate stiu eu, dupa o cezariana trebuie sa treaca ceva timp pana la o noua sarcina. Macar 1 an; Iti doresc numai bine si Dzeu sa fie alaturi de tine si sotul tau si sa va ofere acel copilas pe care vi-l doriti atat de mult!

constantin993903

acum 16 ani

dupa un an poti sa cocepi alt bebelus.eu am facut trei cezarine.succes si tie mamico

robert9100192

acum 15 ani

trebuie vazut daca bebelusul nu suferea de oboala genetica intai care sar putea repeta la sarcinile urmatoare .Eindicat sa treca minim doi ani pana la urmatorul copil Succes