Nasterea cand este uterul bicorn

Sarcina

Postata de Daniela140100720 cu 15 ani in urma.

Buna!Va rog din suflet,daca este vreo mamicutza care a nascut cu acest timp de uter imi poate oferi si mie mai multe informatii va rog mult.Am aflat de curand am acesta malformatie si as vrea sa stiu daca se poate ce implica acesta in cazul sarcinei de la cinvea care a avut acest hop,daca pot zice asa,Eu am fost si la doctor dar...tot sunt asa nedumerita si am si o frica,

Raspunsuri (2)

Florian Alex

acum 15 ani

Nu ai de ce sa-ti fie frica. S-a discutat aici despre uterul bicorn:
//sfatulmedicului.ro/forum/msg/55/infertilitate/2868/uter-bicorn?.html

Rodica

acum 10 ani

Nu ai de ce sa-ti fie frica si eu am uter bicorn si am nascut doi copii sanatosi si am aflat despre uterul bicorn abia dupa a doua nastere.