Motive de ingrijorare? Intarziere ciclu menstrual

Sarcina

Postata de aa_user cu 9 ani in urma.

Buna seara!

In timpul unui contact sexual cu prietena mea pe 22 Martie prezervativul s-a rupt. In mai putin de o ora aceasta a luat prima pastila de Postinor-2 iar a doua zi de dimineata (dupa 12 ore) si-a administrat cea de-a doua pastila.

Ea are de obicei un ciclu menstrual regulat (pe 1-2 ale fiecarei luni). Dupa administarea Postinorului pe 22 respectiv 23 de dimineata a doa pastila i-a venit ciclul normal, ca de obicei pe 1 Aprilie.

Pe 14 Aprilie i-a venit iar insa a durat doar 2 zile si nu a fost ca de obicei (am pus asta pe seama pastilelor).

Problema este ca luna aceasta nu i-a mai venit (nu inca cel putin) si suntem deja pe 4 Mai. Alta problema este ca acuza dureri de spate si ale sanilor (ii simte umflati).

Ce credeti?

Raspunsuri (1)

maria

acum 9 ani

exact prin asta trec si eu acum. ce s a intamplat? a avut pana la urma ciclu?