menstruatie mai devreme

Sarcina

Postata de raluca186135823 cu 14 ani in urma.

Buna. Sunt tare speriata pentru ca azi mi-a venit ciclul si de fapt trebuia sa-mi vina peste 10 zile. Eu iau anticonceptionale marvelon 21. Am luat si antibiotice, se poate sa fie de la ele? Mi-am facut acum un test de sarcina si a iesit negativ? Ce sa fie? Va multumesc tare mult

Raspunsuri (5)

raluca

acum 14 ani

Citat:
Buna. Sunt tare speriata pentru ca azi mi-a venit ciclul si de fapt trebuia sa-mi vina peste 10 zile. Eu iau anticonceptionale marvelon 21. Am luat si antibiotice, se poate sa fie de la ele? Mi-am facut acum un test de sarcina si a iesit negativ? Ce sa fie? Va multumesc tare mult

Buna,
Este posibil sa fie de la medicamente aceasta dereglare. Si eu am facut un tratament si la fel ca tine mi-a venit cu 10 zile mai de vreme, apoi luna urmatoare mi-a venit normal, la data stabilita. Asa ca ar trebui sa stai linistita sa nu-ti faci griji caci este o dereglare. Pe curand

ana---

acum 13 ani

si eu am patit la fel insa mie mi-a venit cu 8zile mai repede..ce sa ma fac?sa merg la ginecolog sa-mi recomande altele?...ps:iau acc karissa

Tilus

acum 14 ani

Ac***a in vedee ca iei anticonceptionale nu ar trebui sa-ti vina mai devreme, dar ai grija ca unele antibiotice micsoreaza efectul AC.Posibil sa fie o raceala ceva dar cel mai sigur mergi la un control

mary321

acum 8 ani

cand iei contraceptive, sa nu iei antibiotice ptr ca nu-i bun. antibioticile pot taia taria de la contraceptive. a fost o dereglare de ciclu daca ti-a venit cu 10 zile mai devreme.

Gabriela

acum un an

Buna ziua am o intrebare mie imi vine ciclu in fie care luna pe data de 9 Nu mai tarziu sau mai devreme insa acum mea venit pe 7 pot fi insarcinata sau test nam facut