Menstruatie intarziata

Sarcina

Postata de Adriana000 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,Am si eu o problema,ultima menstruatie a fost in data de 8 iulie...prin data de 25-26 nu mai stiu exact am inceput sa imi pun clotrimazol ovule.Se poate sa imi intarzie atat de mult ? Am facut teste de sarcina si ies negative,in schimb,am dureri de ovare si sitm ca si cum ar trebuii sa vina ciclul ! Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Printre cauzele de intarziere a menstruatiei se numara: stresul, afectiunile inflamatorii pelvina ( anexite, endometrite, etc), tulburari hormonale, tulburari metabolice, anorexia, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

Ion

acum 11 ani

As avea si eu cateva intrebari.Daca prietenei mele i-a intarziuat menstruatia ar putea sa fie insarcinata chiar daca am folosit prezervativ?Perioada ei a fost tot timpul la 28 de zile ,iar acum nu simte dureri de burta pe care le avea in fiecare luna inaintea menstruatiei.Ar putea avea si ceva probleme de sanatate?Va rog sa imi raspundeti cat mai repede.Multumesc