menstruatie intarziata

Sarcina

Postata de mimi54 cu 15 ani in urma.

buna!am si eu nevoie de putin ajutor..
mi`am inceput viata sexuala acum cateva luni..dupa primul contact mi`a venit ciclul.luna urmatoare nu a mai venit insa(insemnand luna septembrie).in octombrie am avut iar parte de menstruatie.a venit normal(ca si durata abudenta si culoare).de atunci si pana acum insa nici urma.am facut 4 teste de sarcina(unul seara si trei dimineata) care au iesit negative.mi`e frica de o eventuala sarcina,cu toate ca nu am niciun simptom.ar putea fi gresite toate cele 4 teste?daca e vb intradevar de o sarcina...e posibil sa nu am niciun fel de simptome?nu am posibilitatea de a merge la un medic acum de aceea va rog sa ma ajutati macar cu un sfat si un raspuns la ce v`am intrebat!
Sarbatori Fericite!

Raspunsuri (4)

vlad26

acum 15 ani

Cred ca ar fi vorba despre o dereglare hormonala. Mergi la consult la medicul ginecolog pentru a-ti infirma o eventuala sarcina si apoi la medicul endocrinolog pentru dozari hormonale.

mimi54

acum 15 ani

Multumesc mult pentru raspuns!

Nicoleta

acum 11 ani

acum o saptamana.... facut dragoste cu iubitul meu... neprotejat..
a ejaculat afara...
am luat urmatoarea zi pilula de a doua zi in caz de orice eveniment neplacut.. !
luna trecuta in decembrie.. pe 23... imi venise menstruatia..
iar de cand am luat pilula.. nu mi.a mai venit.. si tot astept.. astept...sa-mi vina ....
sunt foartee foarteeee nelinistita.. !!!!!!!!!!
este normal sa.mi intarzie menstruatia de la pilula ??????!!!!!!!!!!!!

Nicoleta

acum 11 ani

Va rog sa.mi dati cateva sfaturi cat mai repede posibil !!
sunt disperata !