Menstruatie in timpul sarcinii

Sarcina

Postata de membru237542 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am si eu o intrebare poate reuseste cineva sa ma lamureasca.Am avut cateva contacte sexuale cu o domnisoara in la jumatatea lunii Martie au durat cam 1 luna dupa care cand trebuia sa-i vina menstruatia a intarziat o zi si nu a tinut 5 zile(cat trebuia normal) a tinut 4.Acum luna asta a intarziat 2 zile si a venit 3.Cantitativ nu a fost mai putin doar ca nu a durat atat.Problema e ca persoana este plecata din tara la munca si mi-a zis ca nu a simtit nici o simtoma inainte de venirea menstruatiei cu era de obicei si acum se plange de dureri de spate si sani + ca a zis ca mananca mai mult ca de obicei.Test de sarcina inca nu a facut si vroiam sa intreb este posibil sa ramana insarcinata?Tin sa precizez ca eu n-am terminat niciodata inauntru.Multumesc si astept un raspuns

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabilitatea este mica. Testul de sarcina este indicat.

anonim

acum 10 ani

buna ziua.am o nelamurire.am avut contact sexual neprotejat pe data de 19 simi.a venit abea astazi,mai tarziu cu 3zile dar cu aproximativ 5 zile inainte sa imi vina ma burea burta ca si cand trebuia sa imi vina insa nu mi.a venit,spatele ma durea de simteamca mi se rupe si am fost constipata 1saptamana.este posibil sa fiu insarcinata?test nu mi.am facut inca,astept sa imi treaca

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sansele sunt foarte mici. Acordati atentie la fluxul menstruatiei, durata , comparativ cu menstruatiile normale. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog dupa terminarea menstruatiei.

anonim

acum 9 ani

Buna ziua am si eu o nelamurire , menstruatia poate intarzia sau sa se modifice ziua sosirii din cauza schimbari de clima ...?

blaui

acum 9 ani

Buna. Am si eu o intrebare. Nu am avut niciodata curaju sa intru aici insa am o intrebare. de vreo 2 lunii tot am greturi, ameteli, de ceva zile am pofte intr-una, sunt obosita( mai ales seara la 9 deja mi-e somn) , fac dragoste neprotejat, dar mereu am avut grija. De vreo 2 saptamani mi-a crescut burtica si nu stiu. Poate fi o balonare sau pot fi gravida ? Am facut 2 teste acum o luna si au iesit negative. Tin sa mentionez ca am un inceput de gastrita. ajutati-ma va rog :*