Menstruatia? Sarcina?

Sarcina

Postata de Georgiana cu un an in urma.

Bună, ma scuzați ca va deranjez , va rog din suflet sa îmi răspundeți sunt disperata ! Povestea mea începe asa. Pe data de 12 octombrie am întreținut relații intime cu un prieten. Pentru siguranță mea la o ora am luat pastila de a doua zi . Pe data de 29 octombrie mi a venit menstruația normal , iar pe data de 3 s a terminat. Pe 4 am efectuat un test de sarcina care a ieșit negativ (l am făcut pentru siguranță) de pe 5 noiembrie am întreținut relații cu soțul meu acesta ejaculand în mine . Le dat de de 2 decembrie testul era unul Pozitiv. Pe 16 decembrie la control aveam 6s4z . Când credeți ca am rămas gravida?

Raspunsuri (2)

LucretiaMaria

acum un an

Cu sotul ai ramas

LucretiaMaria

acum un an

Ca sa ti si explic. Sarcina se pune din ziua venirii ultimei menstruatii, in cazul tau 5 Nov. Pana pe 6 decembrie sau cat spui tu, sunt saptamanile mentionate. Daca ramaneai cu prietenul in decembrie aveai deja 2 luni si .. te pregateai de morfologie. In plus de asta, daca ai luat pilula n aveai nicio sansa sa ramai. Succes