menstruatia peste sarcina

Sarcina

Postata de eli89 cu 10 ani in urma.

mi-a intarziat o saptamana si cv, am facut 2 teste si au iesit pozitiv iar acum mi-a venit ciclu.nu este ca de obicei iar in prima noapte am eliminat cv ce nu am mai avut pana acum..imi e un pic greu sa explic pt ca nu stiu cum sa explic chestia aia...a fost un cheag dar nu prea, sper sa ma intelegeti.poate fi vorba despre un avort spontan sau menstruatia peste sarcina? as vrea tare mult sa imi raspundeti pt ca sunt un pic ingrijorata

Raspunsuri (2)

AlinaRadu1

acum 10 ani

Ar trebui sa te duci la un control ginecologic.Menstruatia peste sarcina este semnalul care arata ca ceva nu este in regula cu sarcina,iar daca "cheagul" a fost de culoare maronie,s-ar putea sa fie semnul unui avort spontan..

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog. Orice sangerare in timpul sarcinii trebuie investigata.