Menstruație peste sarcina

Sarcina

Postata de MembruMobileApp150330210427561 cu 7 ani in urma.

Bună, am și eu o nelămurire. Ultimul contact sexual la am avut pe 15 ianuarie. Mi-a venit menstruația în fiecare luna de atunci, adică de 6 ori pana acum. Menstruația nu o am regulata. Exista șanse sa fiu însărcinată? De o luna simt ca se mișcă ceva în burta, am fost balonata și am și grețuri. Burta nu e mare. M am uitat pe internet la poze cu burtici în 5 luni și a mea e mica fata de acelea. Nu se compara. VA ROG SA ÎMI RĂSPUNDEȚI

Raspunsuri (1)

Dr. Diana Enachescu

acum 7 ani

Daca ati avut menstruatie in fiecare luna timp de 6 luni atunci nu exista posibilitatea de a fi insarcinata. Cel mai simplu ar fi sa efectuati un test de sarcina, iar daca acesta iese negativ atunci mergeti la medicul de familie pentru ca simptomele pe care le prezentati pot ascunde probleme de sanatate care necesita tratament.