medicamente in timpul sarcinii

Sarcina

Postata de danutza.. cu 13 ani in urma.

buna ziua. as dori daca se poate sa-mi raspunda un medic sau o gravidutza care s-a confruntat cu o astfel de problema: exista posibilitatea sa fiu insarcinata (eu si sotul facem tot posibilul) dar mi-a revenit, se pare, o sinuzita mai veche pe care initial o tratasem acum cateva luni, si am niste dureri ingrozitoare de cap, simt pur si simplu ca-mi plezneste si incerc cu disperare sa ma abtin de la medicamente dar aseara nu am reusit si am luat un paracetamol sinus. as vrea sa stiu (daca e bebic) in ce masura il poate afecta pastila pe care am luat-o? ce altceva as putea face pentru calmarea durerilor de cap pt ca va spun sincer ca sunt absolut insuportabile. va multumesc.

Raspunsuri (5)

ina

acum 13 ani

In timpul sarcinii stiu ca ai voie ca si calmant sa administrezi no-spa. Verisoara mea a luat pe tot parcursul sarcinii, a avut o sarcina mai cu probleme si a avut nevoie de acest calmant. Si sora mea a luat de cateva ori tot la indicatia medicului.
Discuta si cu medicul si vezi ce iti recomanda

natalia

acum 13 ani

Vreau sa-ti recomand un sait unde ai putea sa intrebi de un specialist ginecolog.
LadyClub.md si intri la sfatul specialistului la d-na Valentina Vatamaniuc

danutza..

acum 13 ani

va multumesc frumos pt raspunsuri. ina sa stii ca am incercat cu no-spa dar nu are nici un efect la mine, oricum iti multumesc :-*. natalia merci pentru recomadare e super site-ul. va pooooop.

Alexandra

acum 10 ani

Si eu sunt insarcinata, am cinci luni si am niste dureri insuportabile.. eu stiam ca avem voie sa luam doar paracetamol simplu , nu sinus. Paracetamolul sinus nu este indicat deloc..

Alexandra

acum 10 ani

Si eu sunt insarcinata, am cinci luni si am niste dureri insuportabile.. eu stiam ca avem voie sa luam doar paracetamol simplu , nu sinus. Paracetamolul sinus nu este indicat deloc..