Medicamente in timpul sarcinii

Sarcina

Postata de mika54274 cu 13 ani in urma.

Ce parere aveti despre administrarea de Sedativ Pc in timpul sarcinii?Desi medicii il recomanda si este un medicament homeopat,am avut curiozitatea sa vad din ce plante este facut si nu mica mi-a fost mirarea sa vad ca 6 dintre el sunt plante toxice sau otravitoare!!!
In ce masura administrarea de sedocalm in primele 3 saptamani de sarcina poate afecta fatul?Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

acum 13 ani

Ambele produse contin extracte din plante, eu zic totusi sa le iei doar daca este absolut necesar.
Daca dr a zis ca le poti administra nu ar trebui sa-ti faci griji.

mika54274

acum 13 ani

Da, este necesar .le iau pentru anxietate si atacuri de panica.Nu am ajuns inca la doctor,le-am luat nestiind ca sunt insarcinata.Pe ambele scrie a nu se adminstra in timpul sarcinii.......chiar si pe sedatif Pc..Acum le-am intreupt dar ma simt rau....am palpitatii si sunt foarte trista.Parca nu-mi gasesc locul.Ceea ce ar fi trebuit sa fie un motiv de bucurie s-a transformat intr-un motiv de ingrijorare maxima.Mentionez ca am incercat psihoterapia timp de un an si nu am observat decat o mica ameliorare....Ideea este ca fara medicamente nu mai functionez bine......

Iuli

acum 13 ani

Mika, inlocuieste aceste medicamente cu Magne B6 pentru moment pana ajungi sa iti consulti medicul. Si cand ajungi la ginecolog, intreaba-l ce poti face.