medicamente in timpul sarcinii

Sarcina

Postata de andreea630 cu 14 ani in urma.

buna, asi vrea sa va intreb, am luat ceva pastile de slabit, si tocmai am aflat ca sunt insarcinata in 5 saptamani, cam 1 saptamana am luat si peste sarcina dupa aia m-am oprit nu am mai luat.
As vrea sa stiu daca sunt ceva efecte, daca se intampla ceva cu copilul in urma acelor medicamente

Raspunsuri (7)

ionica

acum 14 ani

Buna Andreea630,

Nu cred ca a afectat copilul acele pastile de slabit, dar indicat ar fi sa nu le mai consumi mai ales ca ai aflat ca esti insarcinata.

Acum este momentul sa ai o alimentatie echilibrata, sa eviti consumul de grasimi si sa mananci alimente bogate in vitamine si minerale.

Cand vei merge la contol nu uita sa-ti amintesti sa-i spui medicului ce fel de pastile de slabit ai luat ca sa stai mai linistita pe viitor.

Sarcina usoara!!!

andreea630

acum 14 ani

Buna . Nu le mai iau din prima saptamana de sarcina, dar imi e putin frica si iti multumesc de sfat

ionica

acum 14 ani

Nu ai pt. ce. Cum se numeau acele pastile?

andreea630

acum 14 ani

PASTILA DE SLABIT , ceva chinezesc si erau 100 % naturale, cel putin asa scria pe ele

ionica

acum 14 ani

Am intels, cum ti-am scris si mai sus, e bine sa le intrerupi si sa mananci cat mai sanatos. Poti sa stai linistita nu cred ca a afectat sarcina.

Sanatate si sa auzim ca ai nascut un bebe sanatos!
BAFTA

andreea630

acum 14 ani

multumes mult

cristina

acum 12 ani

si eu am luat aceste pastile de slabit si am pierdut sarcina din cauza lor...sincer nu vreau sa te descurajez dar ai grija!bafta!