mai am sanse sa ramin insarcinata??Va RoG AJUTA TI ma

Sarcina

Postata de gina0688 cu 11 ani in urma.

Mai am sanse sa ramin insarcinata??Nu ramineam insarcinata si sotul meu a facut spermograma in care ia iesit azospermie cu astenospermie,am fost la doctor si ia spus ca nu o sa faca copii,dupa o luna am ramas insarcinata dar am avut ghinionul sa am sarcina oprita in evolutie si a trebuit sa fac avort.Va rog din suflet mai pot ramine insarcinata,mai sunt sanse??Iau acid folic de o luna

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cauzele de infertilitate sunt multiple iar medicii nu pot preciza cu exactitate daca mai puteti ramane insarcinata sau nu, sau daca va iesi copilul sanatos. Nimeni nu garanteaza nimic. Insa daca ati avut o sarcina exista probabilitatea ca aceasta sa se repete. Nu renuntati!

gina0688

acum 11 ani

va multumesc din suflet