Magnerot in timpul sarcinii?

Sarcina

Postata de Roxy117017 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,sufar de extrasistole ventriculare pe fondul unei distonii neurovegetative si de la cardiologie mi-a fost dat sa iau Magnerot,medicament cu care ginecologul nu e de acord,eu ac***a aceste extrasistole aproape zilnic,as dori sa stiu daca este daunator in sarcina mai ales in primele luni pt ca nu stiu ce sa fac.Nici cu aceste extrasistole nu pot sta asa dar nici nu as vrea sa fac rau bebelusului.Va multumesc!

Raspunsuri (1)

raluca

acum 14 ani

Din cate stiu aceste pastile daca le iei in doze mari pot apare scaune moi sau diaree.
Pe prospect scrie clar ca poti sa iei in perioada de sarcina sau daca alaptezi. Dimpotriva, preparatele cu Magnerot sunt indicate in aceasta perioada. Ar fi bine sa-l intrebi pe medicul ginecolog care este explicatia lui - de ce nu ti-ar da voie sa iei? Numai bine