machii maronii

Sarcina

Postata de dani1991 cu 10 ani in urma.

In data de 26 am facut dragoste cu partenerul a ejacuat in mine...vrem sa avem un copil...menstruazia nu o am regulat...luna aceasta nu am avut normal trebuia sa imi vina in 28 adica astazi...dar de aseara am niste scurgeri maronii nu mult...sunt insarcinata ????''''?

Raspunsuri (1)

GeorgianaR

acum 10 ani

O sarcina nu se poate fixa atat de repede,adica dupa doua zile,ci dupa cca 7-10 zile de la contact.Daca menstra a fost mai slab cantitativa sau nu a aparut,fa un test.Din cate observ,nu esti documentata in ce priveste acest domeniu,iar,dat fiind ca-ti doresti un copil,sfatul meu este ca inainte sa citesti putin despre ce este bine sa faci inainte de a concepe un copil si sa citesti despre perioada fertila,asa vei stii cand este cel mai bine sa ai contact sexual,pentru a-ti mari sansele sa ramai insarcinata.