Ma poate ajuta cineva?

Sarcina

Postata de BiancAlexandra cu 10 ani in urma.

De aproximativ o saptamana nu am mai avut niciun contact sexual, dar sunt putin ingrijorata. Menstruatia nu am regulata,niciodata nu mi-a venit pe aceasi data. In iunie mi-a venit pe 14, dar luna aceasta m-a intarziat 4 zile. nu am niciun simtom ca sa cred ca am altceva. O singura data am vazut sex neprotejat si asta a fost cam cu 2 saptamani apox 3 in urma. Ce ar putea fi?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Printre cauze se numara: sarcina, tulburaril hormonale, infectii din sfera gentitala, tulburari metabolize, stresu, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

BiancAlexandra

acum 10 ani

Si daca ar fi o sarcina cam in la ce faza s-ar afla.. pot sa o opresc sau sa scap in vreun fel de ea ?