ma ajuta cu ceva?

Sarcina

Postata de cristiana20133382 cu 14 ani in urma.

buna ziua,de 1an tot incerc sa raman gravida si nimic mentionez ca nu am nici o problema,am citit undeva ca acidul folic si vitamina d te ajuta sa ramai gravida e adevarat?? va rog frumos cine stie sa mi raspunda si mie la intrebare.va multumesc si astept raspunsul vostru

Raspunsuri (8)

raluca

acum 14 ani

Ce fel de controale ai facut pana in prezent? Sotul si-a facut spermograma? Poate el are probleme.

floryny

acum 14 ani

Intradevar acidul folic este indicat sa-l iei. Poti incerca sa iei si tinctura de branca ursului, ajuta. Undeva exista o 'buba' daca incerci sa ramai insarcinata de 1 an de zile si nu s-a intamplat.

Oare sa fii facut toate analizele posibile si ele sa fie bune, sau au mai ramas de facut...

Daca atat tu cat si sotul sunteti sanatosi eu nu vad unde este problema, dati-i bataie inainte! Cumpara-ti teste de ovulatie, afla cand esti in perioada fertila si mult succes!!!

nane

acum 14 ani

eu am asteptat 8 ani. acum am o fetita de 3 luni 3sapt. Tu nu astepta atat.Mergi la un doctor bun dar urmeaza si-un tratament naturist. Am luat si eu branca ursului si White Willow de la Calivita care este buna si ginecologic. Nu dispera.

Titiana

acum 14 ani

Buna,

sa ramai nu te ajuta.
Acidul folic este indicat pentru bebe, in primele 3 luni de sarcina pentru a reduce riscul anomaliilor.
Incerca sa faci HISTEROSALPINGOGRAFIE care i-ti arata daca ai probleme cu trompele. Nu dauneaza absolut inca e si o metoda terapeuta de a ramane insarcinata. Eu am facut si urmatorul ciclu nu a mai venit. Se face intre 8-12 zi dupa ce ti-a venit menstruatia.

lavinia

acum 14 ani

Cand ai facut histero si in a cata zi ai ramas?

Titiana

acum 14 ani

Histerosalpingografie am facut anul trecut in Februiarie iar in Martie nu a mai venit!
Din pacate am pierdut sarcina din cauza ca am facut AMNIOCENTEZA!

ale_xx

acum 14 ani

eu te sfatuiesc sa incerci branca ursului si tu si sotul tau.

cristiana

acum 14 ani

la multi ani pe anul acesta,va multumesc fetelor dar cred ca dintre toate remediile CREDINTA e cea care da rezultate,in sfarsit la mine a dat rezultate am primit ce mi am dorit chiar de craciun.va multumesc si aveti incredere in DUMNEZEU pt ca el are grija de toti