Lucia ?

Sarcina

Postata de Utilizator11546800117 cu 5 ani in urma.

Buna , va rog sa ma ajutați cu niște opinii referitoare la primele săptămâni de sarcina . Am aflat ca sunt însărcinată acum câteva zile ( 5 zile înainte de a veni ciclul menstrual ) am trecut prin trei pierderi in ultimii doi ani și acum ar fi un an de la ultima pierdere . Acum am ceva scurgeri maronii și credeam ca im vine CM dar sper ca nu având in vedere ca testul de sarcina digital arată 2-3 sapt însărcinată .
Am sindrom de coagulare rapida in caz de sarcina și proteina c ( sindrom antifosfolipid cred ca așa se numește ) trăiesc in uk și aici mi-au spus sa aștept pana in luna 6-7 de sarcina sa se confirme viabilitatea și apoi ma vor pune pe Injecții de heparina și teste extra .
In trecut un Dr din România mi-a recomandat sa iau progesteron și aspirina 75mg preventiv de la începutul sarcinii dar ultima data nu am apucat . A trecut cineva prin experiența asta ? Cum
Ar trebui sa procedez ? Aici nu mi-au recomandat aspirina 75mg dar eu tot vreau sa o iau . In trecut nu am luat nimic decât acid folic deci nu as avea nimic de pierdut .
Va mulțumesc și Aștept experiențele Dvs .

Raspunsuri (2)

Utilizator11546800117

acum 5 ani

Am uitat sa Menționez ca pierderile ulterioare se întâmplau între 6-7 sapt când sarcina se oprea din evoluție și la ecograf De 10 săptămâni nu se găsea bătaia inimii

Utilizator11546971555

acum 5 ani

Bună eu meam făcut un test la o săptămână și câteva zile după ce am dormit deschis cu bărbatu și testul mea aratat negativ dar după ce a trecut deja două săptămâni i câteva zile meam făcut mai unul și mea apărut și a doua liniuță dar un pic ștearsă puteți cineva să-mi ziceți ceva despre asta???