lipsa menstruatiei

Sarcina

Postata de florentina titoiu cu 13 ani in urma.

Buna... am si eu o problema,si poate voi ma puteti ajuta.In luna martie am avut ciclu menstrual pe 27 ,dar in aprilie nu am avut (de obicei am ciclu regulat).Am fost la medic dupa ce am facut 2 teste si mi-au iesit negative,acolo mi-au mai facut unul si a fost tot negativ.Mi-a dat sa iau 5 zile duphaston si mi-a zis ca o sa-mi vina,am vreo 5 zile de cand le-am terminat dar tot nu mi-a venit.Astept parerile voastre!Multumesc!

Raspunsuri (7)

raluca

acum 13 ani

Ti-a dat acest duphaston pentru ca se utilizeaza in amenoree, normal ar fi trebuit ca menstruatia sa-ti vina. Daca nu-ti vine in cel mult doua zile mergi din nou la medic.

florentina titoiu

acum 13 ani

Multumesc pentru raspuns, Dana!Asa am zis si eu sa merg din nou la medic sau eventual sa fac o echografie!

Bacu Crina

acum 13 ani

Nu stiu cat de mult te-ar ajuta ecografia (doar sa fie vorba despre o sarcina extrauterina, dar stiu ca si atunci testul de sarcina apare pozitiv), dar investigatii hormonale sigur trebuie sa faci, probabil ca exista o dereglare hormonala. Ai luat decizia corecta: trebuie sa faci iar o vizita medicului ginecolog.

florentina titoiu

acum 13 ani

O sa merg iarasi la medic!

ionela

acum 13 ani

si eu am aceiasi problema,mie de fapt imi venea ciclul pe 20 dar acum suntem in 27 si nu mia venit,oare am ramas insarcinata ,sau este o intarziere

florentina titoiu

acum 13 ani

azi am facut o saptamana de cand am terminat duphastonul si tot nu mi-a venit,ieri trebuia sa-mi vina a doua luna si nimic inca.Nu am mai patit niciodata asa,nu am dureri deloc in schimb am o stare de greata.In decembrie 2007 am nascut prin cezariana o fetita si mi-a venit cm la 8 luni dupa,si din mai 2009 pana in decembrie acelasi an am luat logest.De atunci am avut cm regulat pana pe 27 martie cand am avut ultima oara.Saptamana viitoare ma duc din nou la medic sa-mi spuna ce am,ca unde am fost nu mi-a zis!Doar sa iau 5 zile dupfaston si o sa-mi vina.....Tie cate luni ti-a intarziat?

tjkfhlfkdtjryk..lo;jgj

acum 13 ani

zdtjhyjtkylyfldc \\eryhetu6ru75i W4TY5EYE6URITDF,J \\DRHSZRJ