linia maro de la buric in jos un prim semn care sa confirme o sarcina?

Sarcina

Postata de georgya22 cu 12 ani in urma.

linia maro de la buric in jos mai evidenta ca niciodata? poate asta sa fie un semn de sarcina? mi-am calculat perioada de ovulatie, am avut relatii neprotejate in aceste zile,; menstruatia trebuie sa imi vina pe data de 18 oct. am facut un test de sarcina dar a iesit negativ,oricum este mult prea devreme pt a iesi pozitiv in cazul in care am ramas insarcinata. dar imi doresc f mult un copil si nu am mai rabdare pana pe 18 si inca cateva zile dupa...acea linie maro care nu am avut-o pana acum sa fie un prim semn? plsssss dati-mi un raspuns cat mai curand posibil. va multumes!!!!!!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Linia maro este ultimul semn de sarcina. Primul este testul pozitiv, nimic altceva. Probabil este o impresie pentru ca sunteti atat de nerabdatoare.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Un test de sarcina se va pozitiva la 7- 10 zile de la contactul sexual, presupus fecundant. Linea nigra apare de obicei in trimestrul II de sarcina (dupa saptamana 16).