leucocite

Sarcina

Postata de mihaela1513 cu 12 ani in urma.

in urma analizelor leucocitele sunt in bumar de 15 000......nu am nici o infectie...le-am repetat si tot atatea au iesit.......ce tratament ar trebui sa urmez???
acest numar este foarte mare??

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă d-vs spuneţi că nu este vorba despre nici o infecţie, atunci tratamentul ar trebui stabilit de un medic hematolog (întrebarea este - de unde ştiţi că nu este vorba de o infecţie?). Referitor la numărul leucocitelor, valorile normale ale leucocitelor se situează între 4000-10000/mm3

Dr. Constantin Rusu

acum 12 ani

Daca nu va supara nimic si celelalte analize sunt normale (inclusiv formula leucocitara), e foarta posibil sa fie o valoare fals crescuta prin hemoconcentratie. Va sfatuiesc sa repetati hemoleucograma dupa o perioada de hidratare cu cel putin doi litri de lichide pe zi.

galina

acum 10 ani

buna ziua as dori sa va rog sami spuneti am facut analize de urina si meau gasit leucocite 45.. si sunt insarcinata in 27 28 de saptamini imi puteti spune e ceva grav?

GuestUser

acum 8 ani

Vasile din brasov am facut analize anuale si ma gasit cu leucocite marite 125000 dupa care am mers la doctor hematolog si am repetat analiz si au scazu la jumatate si ma bagat la citostatice dar nu ma simt bine sa mai continui şi

Alissa

acum un an

Buna
Sufar de cistita leucoplazica de 3 ani
La toate analizele am leucocitele crescute
La cistoscopie mi s-a gasit o iritatie la gatul vezicii
Mi s-a dat tratamente multee,si instilatie cu acid hialuronic dar nimic
Arsurile,durerile la umplerea vezicii si de spate joase nu dispar
Ma puteti ajuta cu un sfat
Nu stiu ce sa mai fac