la cate zile dupa fecundare se poate depista sarcina la analiza de sange?

Sarcina

Postata de sorinna-marianna cu 11 ani in urma.

buna tuturor.......sunt tanara si nepriceputa si as vrea sa imi raspunda cineva la o intrebare.la cate zile dupa un sex neprotejat ar putea fi depistata sarcina la o analiza de sange?
analiza de sange ,.......ptr un test la stomac,ar putea indica semne de sarcina la 13,14 zile dupa un sex neprotejat........chiar daca nu a ejaculat inauntru..................................n-as vrea sa vada mama,sper sa ma intelegeti si sa imi dati un raspuns care sa ma linisteasca

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Se poate depista posibila sarcina numai daca se determina HCG - hormonul care creste in sarcina.
La analizele uzuale nu se depisteaza sarcina.

sorinna-marianna

acum 11 ani

va multumesc mult

papusika

acum 10 ani

dar la analizele MRS se depisteaza sarcina?

comson

acum 9 ani

a trecut un an de cind ai dat aceasta intrebare, ai nascut?)))