Intrerupere de sarcina medicamentos

Sarcina

Postata de Irina90114151 cu 15 ani in urma.

De curand in Romania a fost autorizat un medicament pentru intreruperea unei sarcinii pana la 63 de zile. Medicamentul are ca substanta activa mifepristona. Aceasta substanta stimuleaza contractia uterina. Cum banuiesc ca nu am voie sa dau detalii despre firma puteti sa imi scrieti pe adresa de mail: [email protected]

Raspunsuri (21)

andrei178

acum 15 ani

Oricine trebuie sa beneficieze de prezumtia de nevinovatie dar, da-mi voie sa-ti spun parerea mea: nu este deontologic si nici normal sa postezi astfel de reclama, la un astfel de medicamente, din ratiuni pur medicale!!!! De ce? Pentru ca poate ti se vor solicita astfel de medicamente pe care poate sa le ia la disperare o femeie care sa aiba n alte probleme si sa-si puna in joc chiar viata! Esti gata sa-ti asumi un astfel de risc? Cred ca asemenea recomandare le poate da doar un medic specialist! Repet: e parerea mea, dar cred ca nu este deplasata, gandindu-ma la cate consecinte se pot ajunge din cauza luarii aiurea unor astfel de pastile. Numai bine si Constiinta neincarcata!

Izza

acum 10 ani

Cum pot cumpara acest medicament si ce riscuri sunt ms?

Alina

acum 9 ani

Buna,cat costa medicamentul?

maria

acum 8 ani

Din germania il pot achizitiona ?

andreea

acum 8 ani

Buna pot gasi medicamento in spania

Delia

acum 8 ani

Buna ziua! Despre ce medicament este vorba? Multumesc. Puteti da raspunsul pe adresa mea de e-mail, [email protected]?

Lavinia

acum 8 ani

Cum pot sa cumpăr acest medicament si de unde ms

Maria

acum 7 ani

Vreau si eu acest medicament,de unde il pot lua?

Utilizator11532948232

acum 5 ani

Ce medicament imi trebuie sa pers o sarcina

Utilizator11536224769

acum 5 ani

Buna ziua, m-ar interesa si pe mine medicamentul pentru întreruperea sarcinii. In germania il pot gasi?

Utilizator11540210443

acum 5 ani

Sunt din Chisinau cum pot procura medicamentul?
La ce pret este?
Si ce riscuri sunt dupa cel folosesti?

Utilizator11540219174

acum 5 ani

Buna vrei sa afu cum îi spune la medicamentul pentru pierdere de sarcina

Utilizator11547209617

acum 5 ani

Cum se numeste medicamentul

Utilizator11557693644

acum 4 ani

Buna ziua cum pot comanda tratamentul pt intrerupere de sarcina

Utilizator11557693644

acum 4 ani

Pret va rog

Utilizator11588277766

acum 4 ani

Cum se numește și unde îl pot găsi???

Utilizator11593778021

acum 3 ani

Buna ziua daca am 4luji de sarcina se poate face avort cu mediment

Utilizator11595491103

acum 3 ani

Buna ziua am rămas însărcinată am o lună și 9zile de când m-am culcat cu soțul meu și menstruația nu a mai apărut și nu ne dorim un copil acum poate pe viitor sa dar suntem prea tineri și nu vrem .ce medicament pot sa iau sa pierd sarcina?

NicoletaL

acum un an

Unde pot sa găsesc acest medicament?

Dimitriulaura

acum 11 luni

De unde pot cumplea acest medicament și Cum se cheama

Pag 1 din 2