intrebare

Sarcina

Postata de aramisyou cu 12 ani in urma.

Cum se utiizeaza carpicon supozitoare?cand am fost la dna doctor si mi le-a prescris mi-a zis doar ca sunt supozitoare vaginale si ca atunci cand le folosec nu am voie sa am relati intime si nimic altceva.Am crezut ca o sa gasesc in prospect,dar nici acolo nimic...
Am citit p net ca se incep din a 5-a zi de menstra...(se pot lua si dupa?)

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

conform prospectului: " 2 grame pe zi intrarectal, administrate din ziua a 5-a pana in ziua a 19-a a ciclului menstrual, dar nu mai mult de 6 luni consecutiv"