intirzierea menstruatiei

Sarcina

Postata de 777ala777 cu 10 ani in urma.

buna ziua,as dori un sfat.2 luni jumate in urma am avut ultimul contact sexual, de atunci am avut 2 menstruatii normale...iar intre ele o menstruatie anormala , daca se poate de spus asa, deoarece a venit la 14 zile,insa dupa ultima menstruatie deja a trecut termenul necesar si chiar cu 7 zile deja se intirzie.eu am in plan sa merg la doctor in timpul apropiat dar pina atunci as vrea sa exklud varianta de a fi o sarcina,desi am facut vrio 4 teste pina acu.....chiar si in perioada cind mi-a venit menstruatia mai devreme..si au fost negative...nu am nici o simptoma. doar ca 2 saptamini in urma am luat un tratament genecologic,iata de atunci menstruatia nu a mai venit ((..totusi sarcina o pot exclude??

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Foarte putin probabil sa fie o sarcina. Pentru siguranta, puteti determina HCG seric( din sange) care este crescut in cazul sarcinei.