interpretare analize bitest

Sarcina

Postata de emad cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Am primit rezultatele la bitest (pe care l-am facut la 13 sapt si 1 zi) dar nu am primit interpretarea. As vrea sa stiu ce inseamna aceste rezultate: Free Beta HCG 255, PAPP -A 2.71; translucenta nucala (dupa mai multe masuratori cu valori diferite) a iesit 3.6. Mentionez ca am 32 ani, mai am un copil sanatos, nu am in familie cazuri de copii cu malformatii sau altele. Am motive sa ma ingrijorez? A, am uitat sa spun ca iau Elevit si Utrogestan.
Multumesc

Raspunsuri (3)

emad

acum 13 ani

ce de sfaturi ale medicilor...nu mai "tabarati" asa cu raspunsurile (de care apropo, nu mai am nevoie, pt ca am primit interpretarea analizelor).

Anamaria

acum 7 ani

Buna, totul a fost ok? Si eu am un free beta hcg mai mare. Multumesc mult

Anamaria

acum 7 ani

Buna, totul a fost ok? Si eu am un free beta hcg mai mare. Multumesc mult