intepatuti de ovare in sarcina normale?

Sarcina

Postata de geo2985 cu 14 ani in urma.

am si eu o intrebare poate cineva ma va lamuri va rog,sunt insarcinata in 14 saptamani si nu sunt in tara am reusit aici sa fac un consult ginecologic la 10 saptamani(abia abia este greu sa ajungi la dr fara asig medicale)si o ecografie si bebe era foare bine dezvoltat inimioarea batea totutl ok,dar de cateva zile am niste intepaturi in dreptul ovarelor cand stangul cand dreptul dureaza cateva secunde,sunt normale mici intepaturi,sunt la prima sarcina si orice durere intepatura ma nelinisteste pana ajung acasa.

Raspunsuri (2)

luma

acum 14 ani

Se zice ca sunt normale, din cauza dezvoltarii sarcinii. cauta pe net

geo2985

acum 14 ani

luma tocmai asta este nelamurirea ca am cautat pe o gramada de forumuri si siteuri si parerile se bat cap in cap ,unele ca sunt normale altele ca sunt grave si m-a bagat in sperieti,de aceea am cerut parerea celor care au trecut prin situatii similare,mersi oricum de raspuns.