intarzierea menstruatiei

Sarcina

Postata de membru246139 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, mie ciclul imi vine in fiecare luna pe30 ....cam de 4 luni ....in noiembrie am fc dragoste protejat cu prezervativ...cicluil mi.a vn pe 28.. In decembrie nu mi.a venit... Deci in data de azi 3.1 am o intaziere de 4 zile.... Sani ma dor.. Ca deobicei inaintea cicluluii si ma doare burta din cand in cand... Dar nu vine. Care ar putea fi cauzele? O sarcina? Ar trb sa fac un test sau sa mai astept? Multumesc frumos. Sunt destul de ingrijorata.

Raspunsuri (3)

studenta anul VI MG

acum 10 ani

intarzierea menstruatiei poate avea mai multe cauze: stresul, oboseala, o dieta stricta, o simpla raceala

in conditiile in care ai avut menstruatie in noiembrie sansele unei sarcini sunt minime, mai ales in conditiile in care ati utilizat un mijloc de contraceptie foarte eficient - prezervativul

un test de sarcina costa 7 lei din cate stiu, ati putea cumpara unul doar ca sa vedeti un rezultat negativ si sa va linistiti

membru246139

acum 10 ani

Va multumesc mult pt raspuns. Voi cumpara azi un test si va scriu dupaia. Ma ingrijorez pt ca e prima data cand imi intarzie menstruatia:(

membru246139

acum 10 ani

Gata mi.a vn azi ciclul. Am scapat:d