Intarziere menstruatie

Sarcina

Postata de cori-miha cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Am nevoie de ajutor, daca se poate.
Sunt foarte ingrijorata, deoarece ma confrunt cu o intarziere a ciclului menstrual (sunt cam in a 4-a zi de intarziere)
Mentionez ca am un ciclu regulat, NICIODATA nu am avut intarzieri.
Cam de o saptamana am niste scurgeri galbui, foarte abundente si urat mirositoare.
De ieri au inceput si simptomele dinaintea unui ciclu menstrual (sani mariti si durerosi, crampe abdominale...), dar atat...
Intr-adevar, in ultima perioada am fost si foarte stresata din cauza unor probleme, dar nu stiu daca aceasta este cauza intarzierii...La contactele sexuale m-am protejat.
Va rog sa-mi spuneti daca e cazul sa ma gandesc la o sarcina.

Multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sunt si alte cauze care pot duce la intarzierea ciclului menstrual: stresul, infectiile din sfera genitala ( vaginita, endometrita, etc), tulburari hormonale, etc. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

cori-miha

acum 11 ani

Multumesc frumos pentru raspuns!

alexandra

acum 10 ani

Buna ziua.am si eu o întrebare daca mă puteri ajuta.am luat anticonceptionale yazmin 3ani.in luna august am decis sa fac o pauza pt ca aveam dureri de cap.am avut ciclu pe 5 august după pe 2 septembrie si pe 27 septembrie.acum in octombrie asteptam sa vina cam pe 25 dar nimic.sunt tare îngrijorată.imi puteri spune daca e vorba de o întârziere normala după întreruperea anticonceptionalelor sau sa fac un test de sarcina.menzionez ca am intretinut relatii sexuale cu situl meu dar protejat.astept un răspuns de la voi.va mulțumesc.