Intarziere menstruatie

Sarcina

Postata de ana-maria212 cu 15 ani in urma.

mi-a intarziat menstruatia deja cam de 4 zile. inca nu am facut sex niciodata, insa prietenul meu m-a penetrat cu degetul, si am ajuns de mai multe ori goi in acelasi pat..dar iarasi nu s-a intamplat nimic...mi-e frica...stiu ca suna foarte prosteste..dar nu se poate sa ramai insarcinata de la sperma de pe cearsafuri...nu? pls lamuriti-ma

Raspunsuri (2)

Amelia6

acum 15 ani

Probabilitatea ar fi foarte mica.Dar pt siguranta si pt linistea proprie ai putea sa faci un test de sarcina,pe care il gasesti la orice farmacie.

tony102907

acum 15 ani

mi a intarziat mesntruatia, o luna, desigur am facut 3 teste de sarcina..si nimic.......am inceput sa iau anticpnceptionale...si vad ca nici luna asta nu mi a venit...in schimb am scurgeri.....solutia? astept sa mi treaca scurgerile si sa ma duc la medic?sau ma pot duce si acum?....ideea este ca ma simt foarte rau..adica am crampe, e ca si cum mi a venit deja menstruatia..sau trebuie sa mi vina....