Intarziere menstruatie cu dureri de sani si dureri menstruale

Sarcina

Postata de Cristinna202 cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! Mi-a intarziat menstruatia 4 zile, in ziua in care ar fi trebuit sa-mi vina am avut dureri abdominale si imi simteam sanii foarte sensibili. In aceste 4 zile am luat nurofen de 2 ori din cauza durerilor abdominale, dar menstruatia nu a aparut. Anul trecut am luat anticonceptionale timp de 4 luni din cauza unui chist ovarian. Ieri am facut si un test de sarcina cu tehnologie ultra gold despre care am citit ca se pot face din prima zi de intarziere a menstruatiei, dar a iesit negativ. Folosesc intotdeauna prezervativ si mereu il verific sa fiu sigura daca nu s-a rupt. Sa fie din nou o problema din cauza unui chist sau poate fi vorba despre o sarcina ? Va rog sa ma ajutati !

Raspunsuri (2)

Lala

acum 10 ani

Cristina, testele de sarcina sunt 99% corecte. Ai facut testul in ziua corecta (dupa ziua cand menstruatia e asteptata). Daca ai urmat instructiunile corect, atunci este 99% negativ.
Mai fa unul maine ca sa te linistesti.

Lala

acum 10 ani

Cristina, testele de sarcina sunt 99% corecte. Ai facut testul in ziua corecta (dupa ziua cand menstruatia e asteptata). Daca ai urmat instructiunile corect, atunci este 99% negativ.
Mai fa unul maine ca sa te linistesti.