Intarziere menstruatie 16 zile, pot fi insarcinata?

Sarcina

Postata de MembruMobileAppAndreeadragomir74 cu 6 ani in urma.

Buna ziua ! Va rog sa ma ajuntati cu un raspuns. Am un ciclu neregulat , normal dupa calculele mele cum au fost ciclurile pana acum pe 25 septembrie trebuia sa mi vina menstruatia , insa nu a venit , mentionez ca in ultimele 8 zile inainte de menstruatie am avut contact sexual neprotejat cu terminare inauntru , nu 8 zile dar 5 zile din acele 8 au fost . Este posbil sa fiu insarcinata desi am avut contactul sexual in ultimele zile inaintea veniri menstruatiei ? Am pana in ziua de azi 16 zile intarziere cu 4 teste iesite negativ , am tocmai peste o saptamana programare la ginecolog .
Ma gandesc ca teste poate le am facut prea devreme , tinand cont ca pozitiv reiese doar la minim 21 de zile de la contactu sexual .
Multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886