intarzie ciclu cu test negativ?

Sarcina

Postata de IldiB cu un an in urma.

buna.am nevoie de un sfat ma dispera gandul sa mai fiu insarcinata la 43 de ani si nu mai vreau sa fac un avort. intarzie mens.cu 11 zile ieri testul imi arata negativ.dar o sa mai fac un test.in caz ca e pozitiv ce pot sa fac nu e timpul si nus nici pregatita psihic.

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Este important sa consultati un medic ginecolog pentru a determina cauza intarzierii menstruale si pentru a exclude orice afectiuni medicale. Daca rezultatul testului este pozitiv, este important sa luati o decizie informata si bine gandita, astfel incat sa puteti face cea mai buna alegere. Puteti vorbi cu medicul despre optiunile disponibile. Aceasta poate fi o situatie stresanta si sensibila, asa ca iti recomandam sa cautati sprijinul si sfaturile de la un consilier sau terapeut.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/intarzierea-menstruatiei_9491

Doctorițaplufoșica

acum un an

Dar de ce ai făcut 🤣

Doctorițaplufoșica

acum un an

Dacă poți să îl faci ca să faci tu rău ție sau lui dar eu mă gândesc că merge și un avort că ești praf să mai faci încă unul.