Intârziere prea mare...

Sarcina

Postata de BiancAlexandra cu 10 ani in urma.

Am si eu o problema. Imi întârzie menstruației destul de mult. In Ianuarie si Februarie mi-a venit pe 18, iar acum mi-a întârziat aproape 4 saptamâni. Ce ar putea fi? Ar putea fi sarcina? Contact sexual nu am mai avut de mai bine de 2 luni. Va rog ajutati-ma. Am mai avut o intârziere asa mare in Ianuarie, cand normal trebuia sa vina pe 4..

Raspunsuri (6)

BiancAlexandra

acum 10 ani

2 saptamani***(greșeală mea)

alexandradraghici

acum 10 ani

Fa un test de sarcina. Costa in jur de 15 lei unul bun, si este simplu de folosit. Iti recomand sa faci testul cu urina de dimineata. Iti urez succes!

BiancAlexandra

acum 10 ani

Dar e posibil sa fie sarcina daca contact sexual nu am mai avut de mai mult de doua luni?

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog.
Pentru a excude sarcina, puteti determina din sange HCG ( creste in caz de sarcina).

BiancAlexandra

acum 10 ani

Am facut un test de sarcina si a ieșit negativ. Pot exclude sarcina? Ce alte cauze pot fi?

Alina

acum 10 ani

Mergi la ginecolog ! Daca nu esti insarcinata pot fi cauze de natura ginecologica sau endocrinologica ! M