Insarcinata?

Sarcina

Postata de Istrati Cristian cu 12 ani in urma.

Buna Ziua. Sotia mea a intrerupt anticonceptionalele (luate de 1 an) pe la jumatate de blister iar dupa vreo 7 zile am facut sex cu "risc" adika "la intrare" s-a "agatat" ceva (intelegeti). Au trecut 11 zile de la contactul cu risc si facand un test acesta a iesit negativ. Totusi mananca mai mult. iar ciclul dupa calculele ei trebuia sa ii vina pe 17 iar azi suntem in 22. ce sa credem.? Multumim.

Raspunsuri (1)

snickeritza

acum 12 ani

???de ce nu scrieti pur si simplu romaneste???ce s-a agatat?mai asteptati o saptamana si sa refaca testul.oricum ar trebui sa fiti mai responsabili cu lucruri dintr-astea,nu e de joaca.dupa intreruperea anticonceptionalelor trebuie sa treaca macar 3 luni pana la conceperea unui copil sanatos.practic a intrerupt anticonceptionalele exact in perioada fertila..deci este posibil sa fie insarcinata.dar nu cred ca se manifesta atat de repede simptomele(pofta mai mare de mancare in cazul asta).daca peste 7 zile testul iasa pozitiv sa mearga la ginecolog si neaparat sa precizeze ce anticonceptionale/alte pastile a luat.