insarcinata?

Sarcina

Postata de a_nne cu 14 ani in urma.

este posibil sa fiu insarcinata? am facut un test de sarcina dupa 5 zile de intarziere a ciclului menstrual. A doua liniuta este roz pal. Sunt insarcinata?

Raspunsuri (4)

mikmok

acum 14 ani

Sigur ca esti. Mai poti sa-ti cumeri un test peste doua, trei zile si iti va iesi si a doua linie mai pronuntata. Esti o fericita. Succes cu sarcina

primavara

acum 14 ani

buna a-nne si eu sunt in aceiasi situatie ca si tine.astept cm de 9 zile dar nici nu simt ca ar vrea sa vina.eu imi doresc mult un copil incerc de 5 ani.acum 5 luni am ramas insarcinata ca printr-o minune apoi s-a descoperit ca bebelusul meu dorit era tare bolnav si nici nu ar fi venit pe lume.ce crezi a trebuit sa avortez chiar daca nu mi-a fost usor.iata ca dupa 5 luni ciclul intarzie de 9 zile dar am facut 4 teste si negative.eu simt ca as fi insarcinata dar nu mai inteleg nimic.asa ca suntem in aceiasi oala.daca s-a vazut cat de cat adoua linie eu cred ca esti o viitoare mamica.iti urez numai bine.

Misselenusa

acum 14 ani

felicitati a_nne! sper ca de felicitari e cazull:) si la mine a fost la fel. a doua liniuta se vedea palid de tot. si cd au inceput greturile, m-am convins.acum am o frumusete de fata de 8luni dupa care suntem topiti si innebuniti.

daca esti insarcinata dar n-a fost tocmai planuit...n-a fost planuit de tine dar dumnezeu avea asta in planurile Lui pt tine. un copil vine cd vrea el. si dc a venit la tine inseamna ca te vrea ca si mamica...asa ca, nu-ti fa griji!va fi bine.

puchici

a_nne

acum 14 ani

Va multumesc pentru raspunsuri, au fost de ajutor. Raspunsul sigur la intrebarea care am pus-o este pozitiv. Acum, Dumnzeu sa ne ajute pe toate!