Insarcinata sau nu?

Sarcina

Postata de Andreea.Cristina1985 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Am nevoie de ajutorul dvs, deoarece ma aflu intr-un moment mai dificil al vietii mele si nu am cu cine discuta despre acest aspect.
Pe data de 21 februarie 2014 am avut ultima menstruatie, iar pe data de 21 martie 2014 ar fi trebuit sa am urmatoarea menstruatie, insa aceasta nu a aparut nici pana acum 25.03.2014. Am avut contact sexual neprotejat in data de 10.03.2014. Pana acum menstruatia mea a fost relativ regulate, stiam ca imi vine cu o zi - doua - sau trei zile mai devreme fata de luna anterioara, de regula.
Oare este posibil sa fi ramas insarcinata? Este momentul potrivit sa fac un test de sarcina?
Va multumesc pentru ajutor.

Raspunsuri (4)

Carmen

acum 10 ani

Testul de sarcina se face dupa minim 2 saptamani de la ultimul contact, deci l-ai putea face si tu.

Andreea

acum 10 ani

Saru''mana, azi cand ajung acasa asta voi face.

Cris V

acum 10 ani

Este mai bine sa faci testul dimineata, chiar daca scrie pe cutia testelor ca sunt pt orice ora, cel mai avizat rezultat este cel de dimineata.

Andreea

acum 10 ani

Ok multumesc o sa tin cont