insarcinata sau dezamagire?

Sarcina

Postata de sariss cu 11 ani in urma.

va rog un raspunsurg nu mai am rabdare> luna mai mi a venit CM pe 18. VREAU UN BB asa ca am facut sex neprotejat adica am muncit pentru conceptie mai bine zis pe data de 28 mai ,29,30.,pe 2 ,3iunie si pe 6 iunie.credeti ca in una din zilele astea am ramas insarcinata.mentionez ca am un ciclu de durata aproxim 29 de zile ,care ar fi ziua ,mai precis cand am ramas,si care ar fi ziua cand ar trebui sa mi fac testul d esarcina.pot sa l fac la cateva zile de la contact?sarutmana

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Testul de sarcina poate iesi pozitiv incepand cu a 14 a zi de la conceptie, moment in care nivelul hormonului gonadotropina corionica incepe sa creasca.