insarcinata in 4 saptamani

Sarcina

Postata de ionescu-bia44 cu 7 ani in urma.

buna seara.tocmai am aflat ca sunt insarcinata in 4 saptamani.problema esta ca in ultimii doi ani am luat tratament antidepresiv cu cymbalta(60mg/zi),dormicum ( 15mg/zi) si q mind (100 mg/zi).daca opresc tratamentul acum,am sanse ca bebelusul meu sa se nasca sanatos?! in ce proportie este posibil ca fatul sa fi fost deja afectat?! imi este foarte teama sa nu fie deja afectat copilul chiar daca eu sunt dispusa sa opresc tratamentul imediat.va multumesc

Raspunsuri (2)

ionescu-bia44

acum 7 ani

Am făcut si avort medicamentos între timp si nici măcar un răspuns nu am primit😌😔

MembruMobileApp1490640116

acum 7 ani

buna,si eu urmez tratament cu cymbalta si imi doresc un copil,din ce cauza ai facut avort?din cauza antidepresivelor,sau o alta problema?sper sa imi raspunzi ca din cate am inteles nu are nici o legatura ca ai facut tratament 2 ani si ai ramas insarcinata,important e sa nu continui in timpul sarcinii,am intrebat foarte multi medici,crede-ma