insarcinata in 33 saptamani

Sarcina

Postata de maria20n cu 13 ani in urma.

buna ziua! sunt noua pe aici si as avea si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva. normal am avut ultima menstruatie undeva pe 14.12.2010 iar doctorul la care ma duc imi spune ca normal ar trebui sa nasc undeva pe 22.06.2010. astazi, la control, mi-a spus ca sunt in 33 de saptamani , dar ca e posibil sa nasc si cu 3 saptamani mai devreme, adica chiar incepand cu 01.09. e posibil???? baietelul are deja 2kg si o suta si se dezvolta bine, misca f mult si am avut o sarcina destul de linistita. multumesc mult

Raspunsuri (2)

maria20n

acum 13 ani

am gresit mai sus. data era 22.09.2010. scuzati-ma

elena

acum 13 ani

Cand intri in luna a noua de sarcina, poti sa nasti oricand. Cam asa am ramas si eu insarcinata(intre 20dec-1 ian) si am nascut pe 20 sept. La a doua sarcina am nascut cu 2-3 sapt mai devreme decat calculase dr pt ca am cazut. Sanatate si ai grija de voi.