ingrijorare

Sarcina

Postata de marriacristinna cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! Vreau sa va intreb daca este posibil sa fiu insarcinata atata timp cat prietenul meu nu m-a "penetrat" niciodata ! deloc ! insa s-a jucat cu capul penisului foarte putin la intrare in vagin.....nu stiu inca daca am himenul intact sau nu :) dar sunt sanse sa fiu insarcinata ? mentionez ca ciclul menstrual intarzie de cateva zile...si luna trecuta a tinut cat tine el normal dar a fost intr-o cantitate mult mai redusa..sunt motive de ingrijorare sau e ceva normal? Multumesc !!!!

Raspunsuri (8)

GeorgianaR

acum 10 ani

Himenul tau nu se afla la intrarea in vagin...asa ca poti sta linistita.Nu cred ca este vorba de sarcina,poate fi vorba de o raceala sau dereglare hormonala.Daca menstra nu apare,mergi la un control,nimeni nu-ti poate pune un diagnostic doar din ceea ce ne-ai spus.

marriacristinna

acum 10 ani

Deci mai mult ca sigur nu e vorba de o sarcina sa inteleg ! Va multumesc din tooot sufletul...sunt mult mai linistita ! Oricum nici pana acum nu sunt semne de cm...

marriacristinna

acum 10 ani

Si inca o intrebare : la ce distanta se afla aproximativ himenul in interiorul vaginului ?

Adrienne

acum 10 ani

Himenul nu se afla in interiorul vaginului ,ci este o parte a vulvei, organul genital extern.

Adrienne

acum 10 ani

In jurul intrarii in vagin se poate afla sau nu, o corona vaginala sau ceea ce se cunoaste sub denumirea de himen.

marriacristinna

acum 10 ani

ok deci...pot sta linistita in privinta sarcinii ?

GeorgianaR

acum 10 ani

Fa un test si asa vei afla sigur.

victoras

acum 10 ani

Draga mea,fii precauta si foloseste contraceptivele!!!Asa nu vei mai fi stresata cu "SUNT SAU NU SUNT GRAVIDUTA"??Nu e ,oare mai bine sa previi???