Infectia cu Staphylococ aureus meticilino-rezistent si sarcina

Sarcina Infectia cu Staphylococcus aureus

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

copilul meu racea foarte des.....mereu gatul.....i-am facut ananlize si i-a iesit stafilococ....pediatra a zis ca daca nu e racit sa nu ii dea antibiotic doar pentru asta...cand va racii ii va da antibiotic si pt gat si pt stafilococ.....intamplarea a fost ca nu a mai racit....si vara asta mi-a facut MENINGITA BACTERIANA.......3 zile copilul meu nu a avut nici o sansa ca va traii sau ca va fii cum a fost inainte de a se imbolnavii.......Am trecut peste meningita suntem bine acum am facut 2 saptamani tratament pt meningita ci MERONEM...INTRAVENOS...si la 2 luni reapare stafilococul auriu......sunt de langa Timisoara...daca stiti vreun doctor homeopat care ma poare ajuta va rog sa imi trimiteti e-mail la [email protected]

Raspunsuri (14)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

copilul meu racea foarte des.....mereu gatul.....i-am facut ananlize si i-a iesit stafilococ....pediatra a zis ca daca nu e racit sa nu ii dea antibiotic doar pentru asta...cand va racii ii va da antibiotic si pt gat si pt stafilococ.....intamplarea a fost ca nu a mai racit....si vara asta mi-a facut MENINGITA BACTERIANA.......3 zile copilul meu nu a avut nici o sansa ca va traii sau ca va fii cum a fost inainte de a se imbolnavii.......Am trecut peste meningita suntem bine acum am facut 2 saptamani tratament pt meningita ci MERONEM...INTRAVENOS...si la 2 luni reapare stafilococul auriu......sunt de langa Timisoara...daca stiti vreun doctor homeopat care ma poare ajuta va rog sa imi trimiteti e-mail la [email protected]

IULIANA-ANA

acum 15 ani

BUna Dorina,O sa-ti dau 2 adrese sper sa-ti fie de folos

***

Florian Alex

acum 15 ani

Dorina, din cate stiu eu, stafilococul auriu nu este o problema asa mare nici la copii nici la adulti. Il intalnim peste tot, mai ales cutanat se intalneste. Daca ar fi fost streptococ beta hemolitic de exemplu, era intr-adevar o problema serioasa, l-ar fi afectat pe copilut. Organismul uman are o capacitate de lupta impotriva virusilor si bacteriilor (imunitatea) si nu reactioneaza prea rau la tipul asta de stafilococ.

hci

acum 15 ani

Draga mea,
Nu trebuia sa te iei dupa medicul de familie.
trebuia sa faci tratament cu antibiotic copilului.
Ma bucur ca sunteti bine si va urez sanatate

acum 15 ani

multumesc mult mult

acum 15 ani

mi-am dat si eu seama dupa ce am trecut prin ce am trecut ca trebuia sa ii fac tratament...am avut incredere in pediatra deoarece e profesor conferentiar.....si pana atunci de cate oria aveam probleme cu copilul il punea pe picioare in 2 zile.......imi pare si mie foarte rau....acum o sa-i fac toate tratamentele ce se recomanda si o sa0i fac si vaccin impotriva stafilococului...

George 39

acum 13 ani

Eu am facut tratament naturist pentru stafilococ auriu, am incercat toate tratamentele cu antibiotice si nu am reusit sa scap. Am luat de la Cluj-Napoca tratamentul cu tincturi si doua tipuri de capsule. A fost destul de comlicat de luat tratamentul dar m-am tinut de el si acum sunt bine, trebuia sa iau de 3 ori pe zi tincturile si tabletele. Efectele au aparut destul de repede, dupa vre-o doua-trei saptamani eram bine, dar pentru siguranta mea am facut tratamentul 6 luni, ca si cu antibiotice am incercat tot 6 luni dar in mare parte degeaba. Erau niste tincturi si medicamente naturale mai speciale, tinctura de Usnea cu Pau D''''Arco cate 20 de picaturi o puneam in 50 ml ceai de mesteacan caldut, nu fierbinte, si beam inainte de mese cu 10-15 minute, dupa micul dejun luam o tableta de extract standardizat de St John''''s Wort de 900 mg iar dupa pranz si cina cate o capsula de Goldenseal. Eram sceptic la inceput, dar ma saturasem de antibiotice si simteam ca parca stafilococul auriu a devenit mai rezistent....eu am incercat multe antibiotice. Mai este un copil de 6 ani al unor cunostinte de familie care face tratamentul de vre-o luna jumate si parintii spun ca este foarte bine. Tratamentul asta se gaseste la Cluj.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am si eu aceeasi problema cu s. aureus. Am incercat mai multe tratamente fara rezultat. As dori sa incerc The new silver solution dar nu stiu cum sa-l comand. Daca ma poate lamuri cineva pot fi contactata la e-mail [email protected].

comentarii utilizatori

acum 15 ani

daca copilul depistat cu stafilococoul auriu urmeaza un tratament cu antiboitice cum i s-a prescris,e posibil sa reapara acest stafilococ???si de ce??

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Sotul meu are de o vreme un gust innecacios si provoaca arsita.As vrea sa stiu c se intampla.As vrea un diagnostic,o metoda de tratament.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am pielea fetei infectata mai mult de 4 ani.I-mi acopar fata cu fond de ten pentru ca mie rusine.am facut tratamente cu antibiotice si diverse creme de fata recomandate de doctori.antibiograma arata ca microbul este sensibil la:oxacilina,gentamicina,ciprofloxacina,levofloxacin,biseptol,cloramfenicol,cefaclor.Ce as mai putea face ca sa scap de a-mi acoperi fata si a nu-mi mai fi rusine sa circul pe strada?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna,am si eu o problema de vreo cativa ani cu acest stafilococ auriu si nu ii pot da de cap,dak poate cineva si stie vreun remediu va rog sa imi scrieti pe [email protected],am urmat o serie de tratamente:autovaccinul,creme solutii,naturiste pt intarirea sist imunitar.Am infectia la radacina firului din cap si la subrat..MULTUMESC.

Nico

acum 12 ani

acest stafilococ este o mare problema cu el.Nu raspunde la niciun fel de antibiotic, eu m-am chinuit aproape 1 an sa scap de el si n-am reusit ! pe langa asta, din cauza antibioticelor, mi-am distrus stomacul si fac frecvent candidodza. Singurul ce a fost capabil sa elimine acest stafilococ, a fost TRANSFER FACTOR PLUS , mie mi la recomandat 1 medic din Cluj.

***

RazvanM

acum 8 ani

Va recomand acest articol: ***