Incompatibilitate rh ?

Sarcina

Postata de Utilizator11644407488 cu 2 ani in urma.

Bună ziua ,eu sunt Rh negativ soțul e pozitiv, prima sarcina a fost în 2020 am născut o fetita cu rh negativ , acum sunt însărcinată din nou iar la prima dozare a anticorpilor rezultatul este : Prezenți titru de anticorpi 1 /2 . Menționez ca după prima naștere nu mi s a făcut nici un vaccin ! E grav rezultatul? E normal ca la a sarcina sa fie asa ? La prima sarcina anticorpii erau mereu Absenți! Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Utilizator11644407488

acum 2 ani

Titru de anticorpi C 1/2

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/ce-trebuie-sa-stii-despre-incompatibilitatea-de-rh-in-sarcina_19258