imposibilitatea nasterii normale

Sarcina

Postata de lavinia210 cu 13 ani in urma.

Buna ziua! Am nascut acum o luna prin cezariana. Initial vroiam sa nasc normal, am stat in travaliu 17 ore, colul s-a deschis 10 cm dar am impins sa iasa bebelusul 1 ora dupa care m-au trimis in sala de operatie pentru cezariana pentru ca au zis ca am o malformatie in vagin, un inel, care nu ii da voie bebelusului sa iasa. Eu mai vreau sa mai fac un copil. Ce sanse am sa nasc normal? despre ce inel vaginal e vorba?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

De ce nu ati cerut mai multe lamuriri medicului atunci?

lavinia210

acum 13 ani

pentru ca era o doctorita cam isterica si abia asteptam sa plec din spital raspunsul ei a fost ca am o malformatie

Iulo

acum 13 ani

Mergeti la ginecologul dvs si discutati cu el. Nu inteleg de ce ati nascut cu o doctorita pe care o catalogati ca fiind isterica, e normal sa aveti o relatie apropiata cu medicul dvs si daca nu, sa il schimbati. De asemenea, daca este vorba de asa ceva, ar trebui sa scrie un diagnostic pe biletul de iesire.