Iminenta de avort

Sarcina

Postata de gyongyike140775 cu 14 ani in urma.

Va rog di suflet datimi o parere.Am 40 de ani am avut 5 pierderi de sarcina si doua nasteri.Precizezi ca mereu am ramas insarcinata cu tratament e prima oara ca am ramas insarcinata fara tratament ultima menstruatie am avut pe 10 iunie am stat in spital o saptamina acum fac tratament cu Duphaston 2 ori pe zii am fost la medic in control pe 27 iulie el mia confirmat ca mai am sarcina am facut un test de sarcina pe 28 iunie dar a doua liniuta mia iesit slab nu stiu ce sa mai cred.Vreau neaparat pe acest bebe.A mai avut cineva astfel de experient? Multumesc pentru raspuns.

Raspunsuri (10)

Sheila

acum 14 ani

Dupa 2 nasteri si 5 pierderi este mai greu pt corpul tau sa sustina o noua sarcina ac***a in vedere ca ai si o vasta mai inaintata si corpul tau isi revine mai greu, trebuie sa speri si sa ai mare grija de tine pt a duce sarcina la sfarsit.Mergi regulat la doctorsi urmeaza indicatiile acestuia
Sarcina usoara

raluca

acum 14 ani

Pai daca ai fost la medic si ti-a zis ca esti insarcinata este ok, nu te mai stresa. Incearca sa iei acid folic care este foarte bun pentru sarcina si vb cu medicul poate iti mai da niste vitamine. Mult succes cu sarcina si sa aduzim numai de bine. Sa ma tii la curent.

Citat:
Va rog di suflet datimi o parere.Am 40 de ani am avut 5 pierderi de sarcina si doua nasteri.Precizezi ca mereu am ramas insarcinata cu tratament e prima oara ca am ramas insarcinata fara tratament ultima menstruatie am avut pe 10 iunie am stat in spital o saptamina acum fac tratament cu Duphaston 2 ori pe zii am fost la medic in control pe 27 iulie el mia confirmat ca mai am sarcina am facut un test de sarcina pe 28 iunie dar a doua liniuta mia iesit slab nu stiu ce sa mai cred.Vreau neaparat pe acest bebe.A mai avut cineva astfel de experient? Multumesc pentru raspuns.

gyongyike122528

acum 14 ani

Multumesc pentru cuvinte incurajatoare am sa incerc sa nu ma mai strsez atita.Va doresc o zi minunata

raluca

acum 14 ani

Sper sa ai o sarcina cat mai usoara fara complicatii, iar eu sunt aici pe net in caz ca vrei sa ma mai intrebi ceva. Mergi periodic la control si nu uita de acid folic. Pe curand

Citat:
Multumesc pentru cuvinte incurajatoare am sa incerc sa nu ma mai strsez atita.Va doresc o zi minunata

Adrienne

acum 14 ani

Acest BEBE,vrea sa vina singur, cu ajutorul ingerasului, asteapta-l cu drag si in liniste.........totul va fi bine.

gyongyike140775

acum 14 ani

multumesc pentru cuvinte frumoase.Motivul de care ma-m ingrijorat a fost ca dimineata am facut un test de sarcina si a doua liniuta se vedea dar foarte slab.De acum incolo nu mai fac nici un test de sarcina pentru ca ma stresez foarte tare.O zi bu na va doresc.

gabriela_d

acum 14 ani

salut

am si eu o intrebare:de ce ti-a dat Duphaston?Pt ca si eu tin tratament cu el.Sarcina usoara.

gyongyike122528

acum 14 ani

Am singerat si mia dat duphaston tableta si repaus total in pat.Si mia mai dat no-sopha.Sarcina usoara.

cristia148004

acum 14 ani

Nu conteaza cat e de rosie a-2-a liniuta,important e ca s-a inrosit,asa mi s-a intamplat si mie,mi-am facut 2 teste la interval de o saptamana si la ambele mi-a iesit o liniuta mai slab colorata.In ceea ce priveste varsta este mai greu,dar nu imposibil,o matusa a nascut de curand primul copil la 39 de ani,asta dupa nenumarate tratamente si incercari de a pastra sarcina,daca urmezi indicatiile medicului nu vor fi probleme.Multa sanatate,dumneavoastra si la micutul din burtica.

gyongyike140775

acum 14 ani

mersi Cristia pentru incurajare stii sint operata si cu hiernie de disc de trei ori in anul 2006 in curs de 11 luni am avut toate operatiile acum sint pensionat si pe caz de boala dar nu asta conteaza acum ci BEBE e cel mai important pentru mine am inceput sa ma linistesc un pic sinteti toti foarte dragute si dati sperante mai mari decit doctorii.Va doresc o seara minunata.