imi intarzie ciclul de la postinor 2?

Sarcina

Postata de mariiaa cu 11 ani in urma.

Buna . am nevoie de un raspuns urgent va rog ..
Pe data de 12 iulie am luat postinor 2.. ciclul trebuie sa imi vina azi...pe 26 ..adica luna trecuta a fost pe 26 ... e posibil sa-mi intarzie? deoracere ma tot doare spatele de vreo saptamana dar nimic..si n-am avut nici o menstruatie falsa pana acuma ...

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, administrarea de anticonceptionale de urgenta este insotita adesea de tulburari ale ciclului menstrual. Un consult de specialitate ( ginecologic ) este recomandat.

Anastasia

acum 8 ani

Buna ziua am nevoie de un sfat,eu nu am ciclul regulat dar de citeva luni am avut aproximativ pe aceas data,insa luna asta am avut intirziere de o saptamina,in a 8-a zi sa inceput ciclul minstrual abondat imi puteti spune daca i posibil de o sarcina,mi sa intimplat exact Asa cu primul copil am avut intirziere de o saptamina dupa care am avut ciclul normal si in a Doha luna am aflat ca sint insarcinata de 2 luni si 7 zile,eram insarcinata dar ciclu lam avut normal,trebuie iarasi sa stau in alerta,ce ma sfatuiti?