imi intarzie ciclu de la escapele????

Sarcina

Postata de alee10 cu 11 ani in urma.

buna.am nevoie de un raspuns urgent!!in urma cu o luna am luat un escapele iar dupa administrarea lui m-au durut sanii si spatele...iar pe data de 19 luna asta ar fi trebuit sa imi vina ciclu dar nu mi-a venit si nu am avut nici alt tip de sangerarii....este posibil sa fiu insarcinata sau sa imi intarzie ciclul din cauza pastilei????/ast rasp:(

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Administrarea de anticonceptionnale de urgenta este urmata, de cele mai multe ori, de tulburari ale ciclului menstrual. Astfel, intarzierea menstruatiei poate fi explicata.
Totusi, este recomandat sa consultati medicul ginecolog.