i s a mai intamplat cuiva?

Sarcina

Postata de mira26 cu 14 ani in urma.

buna,sunt insarcinata in 39 de saptamani,urmeaza sa nasc zilele astea.de cateva zile simt o durere in zona toracica stanga f puternica.oare care sa fie cauza?este o durere ascutita,ca si cum te inteapa cineva,uneori simt durerea sub coaste alteori la san,iar dak stau in anumite pozitii nu simt deloc durere( de ex culcata pe partea dreapta) dak stau in picioare sau culcata pe partea stanga mor de durere,nu stiu ce sa ma mai fac.ce o fii oare?

Raspunsuri (3)

elena

acum 14 ani

Fiind in luna mare, sarcina iti apasa si comprima organele interne. Poate ca nu este nimic grav, dar cel mai bine este sa mergi la dr, macar la medicul de familie. Poti chema ambulanta acasa, chiar. Nu te juca cu sanatatea ta si a copilului. Paza buna trece primejdia rea. Multa sanatate si nastere usoara!!!!

angela

acum 14 ani

cand stau culcata pe partea stanga ma tine un junghi foarte urat deasupra sanului care se muta sub san dupa o mica miscare daca cineva poate sami spuna ce este ma tine junghiul pina ma ridic dupa aia ma lasa un pic

adelina

acum 12 ani

buna am 20 de ani de 2 ani de la moartea tatalui meu am un junghi deasupra la sanu stang eventual cateodata si sub san dar pot s va spun ca e foarte puternica durerea uneri ma ia cad ma enervez ...si mi-se taie si respiratia....ma puteti ajuta cu un sfat sau atentiona de ceva anume ....multumesc!!